INFORMACJE O FIRMIE

Lista produktów – katalog do pobrania (PDF)

Chemnaft w skrócie

  • marka nagrodzona Gazelą Biznesu 2015
  • ponad 10-cio letnie doświadczenie w branży
  • zadowoleni klienci w Kraju i Europie
  • jakość produktów potwierdzona badaniami laboratoryjnymi i aprobatami europejskich koncernów motoryzacyjnych (MAN, Volvo, Renault)
  • stosowanie najwyższej jakości baz olejowych
  • doświadczona załoga pracująca z pasją

Firma Chemnaft rozpoczęła swoją działalność w 2004r. jako lokalny producent olejów smarowych. Po kilku latach działalności w sektorze środków smarowych spółka poszerzyła swój profil działalności, rozwijając także swoje kompetencje w sektorze paliwowym. Aby móc dostarczać najwyższej jakości produkty, na coraz bardziej wymagający rynek, w przeprowadziliśmy pierwszy etap modernizacji zakładu, unowocześniający posiadaną infrastrukturę produkcyjną. Zainwestowaliśmy także w wysokospecjalistyczne zaplecze laboratoryjne we własnym ośrodku badawczym oraz poszerzyliśmy grono specjalistów z działu technologii.

Aktualnie spółka Chemnaft produkuje ponad 100 różnego rodzaju środków smarowych, dedykowanych zarówno dla przemysłu, jak i motoryzacji oraz rolnictwa. W naszej ofercie można znaleźć oleje przekładniowe, maszynowe, hydrauliczne, silnikowe oraz oleje specjalistyczne zestawiane pod indywidualne zamówienia naszych kontrahentów. Dobór składników stosowanych do kompozycji olejów, wymaga specjalistycznych badań zgodnie z międzynarodowymi standardami i wymaganiami stawianymi przez światowych producentów maszyn i pojazdów m.in. firm takich jak Volkswagen, Mercedes Benz, Volvo, Scania, Fiat, Reanult, John Deere, Porsche, Bosch itd. W celu uzyskania tak wysokiej jakości produktu końcowego używane są bazy olejowe nabywane z renomowanych europejskich rafinerii oraz dodatki uszlachetniające (odpowiadające za normy jakościowe produktu) pochodzące z globalnych koncernów chemicznych Chevron, Lubrizol i C.H. Erbsloh.

Chemnaft sukcesywnie rozszerza swoją działalność sprzedażową nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą, wchodząc coraz głębiej na rynek Unii Europejskiej i Europy Wschodniej. W tym celu zostały stworzone dwie linie produktowe. Linia Qualitium – to produkty najwyższej klasy, dedykowane do klientów z sektora motoryzacji osobowej, ciężarowej oraz sprzętu stosowanego w nowoczesnym rolnictwie. Druga gama produktów to linia Chemnaft – przeznaczona dla przemysłu oraz do sprzętu rolniczego starszego typu. Naszymi głównymi partnerami handlowymi w kraju są największe hurtownie olejowe i motoryzacyjne, które prowadzą następnie sprzedaż produktów do klienta końcowego.

Rok 2017 okazał się także przełomowy jeśli chodzi o prowadzone działania marketingowe. Począwszy od tego roku spółka bardzo mocno zaangażowała się w sponsoring jednego z najlepszych pilotów akrobacyjnych na świecie – Dwukrotnego Mistrza Świata w akrobacji szybowcowej oraz Mistrza Polski w akrobacji samolotowej – Macieja Pospieszyńskiego. Lotnictwo to sport głównie sponsorowany przez globalne koncerny światowe takie jak Citizen, Honda, Breitling, Red Bull, Good Year, Audi czy Castrol. Od tego roku Chemnaft dołączył do tego zacnego grona jako pierwszy i jako jedyny spośród polskich producentów środków smarowych. Ponadto zostaliśmy sponsorem zespołu driftowego którego liderem jest utalentowany młody zawodnik Paweł Borkowski. Tak narodził się zespół Qualitium Team!

Z taką też energią firma wchodzi w kolejne dziesięciolecie swojej działalności.Kontakt