Nowy produkt – olej QUALITIUM C3 10W/30

Do produkcji olejów silnikowych SAE 5W/30 wykorzystywane są oleje Grupy III. W związku z aktualnym brakiem olejów tej grupy na rynkach światowych oraz olbrzymim wzrostem ich cen – zdecydowaliśmy się wykorzystać niskosiarkowe oleje bazowe Gr II i Gr I+ komponując olej QUALITIUM C3 10W/30. Jest to olej całkowicie przygotowany do silników DPF i spełniający wszelkie wymagania dla tego typu oleju – dotyczące również poziomu siarki, fosforu i popiołu siarczanowego.

Qualitium C3 10W/30 jest w pełni zamienny i mieszalny z olejami klasy 5W/30 do silników z DPF. Jedyna różnica: olej silnikowy SAE 10W/30 zapewnia minimalną temperaturę bezpiecznego rozruchu wynoszącą: -30°C. Natomiast olej silnikowy SAE 5W/30 -35°C. Czy w dobie łagodnych zim warto przepłacać?

Wspieramy naturę!

Działania prośrodowiskowe są dla nas bardzo ważne – zakończyliśmy realizację prac badawczo-rozwojowych w wyniku, których opracowane zostały technologie recyklingu, a dodatkowo w swojej ofercie mamy także ekologiczne oleje smarowe. Inspirujemy się naturą – dlatego firma Qualitium została jednym ze sponsorów albumu dendrologicznego – przedstawiającego piękno drzew i ich historię.

Produkty linii QUALITIUM AGRI i GARDEN

Sierpień to okres żniw – wiąże się to ze wzmożoną eksploatacją pojazdów i maszyn rolniczych. Produkty linii QUALITIUM AGRI i GARDEN są odpowiedzią na wymagania stawiane w tym czasie przez rolnictwo.

Nowy olej z rodziny Qualitium Power – Qualitium Power 0W/20

Miło nam zaprezentować nowy olej z rodziny Qualitium Power – Qualitium Power 0W/20 to syntetyczny olej silnikowy do samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Olej pozwala na idealne połączenie energooszczędności z optymalnym smarowaniem. Spełnia wymagania norm: ILSAC GF-6A oraz API: SP

Zmieniamy się dla Was!

Zmieniamy się dla Was!

Dostosowując się do potrzeb naszych Klientów, wprowadziliśmy etykiety typu peel-off przetłumaczone na ponad 20 języków!

Sukces w sprzedaży

Miło nam poinformować, że luty był najlepszym pod względem sprzedaży miesiącem w naszej firmie. W tych trudnych dla rynku czasach jesteśmy „Mistrzami kryzysowych sytuacji”. Dziękujemy za zaufanie!

Witamy wiosnę – gotowi na sezon

W tych trudnych czasach wysokich cen nadal jesteśmy w stanie zaoferować oleje silnikowe, przekładniowe, hydrauliczne w dobrych cenach – zapraszamy do współpracy.

Nowy olej Qualitium Power P 5W/30

W rodzinie Qualitium Power powitaliśmy niedawno nowego członka rodziny – olej zaprojektowany w szczególności pod wymagania francuskich producentów samochodów Peugeot, Citroen i Renault. Olej ten spełnia wymagania norm: PSA B712290 oraz RN 0700

Recently, the family of Qualitium Power oils welcomed a new member – an oil that is particularly destined to fulfill the requirements of French car manufacturers like Peugeot, Citroen, and Renault. The new family member meets the PSA B712290 and RN 0700 norms.

Grudniowe nowości

Nowy miesiąc, nowe produkty w ofercie Chemnaft! Tym razem powiększamy ofertę olejów przemysłowych o:
– Lekkie oleje maszynowe w klasie ISO VG 10 i 15

– Olej hydrauliczny HLP 10 i 15

– Olej hydrauliczny HV 15

– Olej do napełniania amortyzatorów w klasie ISO VG 15

A już niedługo szykujemy coś specjalnego, zapraszamy do śledzenia naszych postów ⭐

 

New month, new Chemnaft products! This time, we’re expanding our offer with some industrial oils:
– Light machine oils ISO VG 10 and 15

– Hydraulic fluid HLP 10 and 15

– Hydraulic fluid HV 15

– Shock absorber oil ISO VG 15

Stay tuned for a December special soon ⭐

Wsparcie Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku

W dniu 07 października br. przed siedzibą Komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku miało miejsce wydarzenie stanowiące miły akcent dla płońskich strażaków.

Pan Krzysztof Kaliński, prezes zarządu firmy Chemnaft, przekazał strażakom nowy traktorek ogrodniczy – kosiarkę. Mając na względzie fakt, że na terenie KP PSP w Płońsku znajduje się ok. 40 arów terenów zielonych wymagających systematycznego cięcia i pielęgnacji, przekazany sprzęt na pewno znacząco ułatwi i usprawni prace gospodarcze strażaków.

KP PSP w Płońsku przekazało nam swoje podziękowania za zrozumienie i okazane wsparcie.

 

October 7th was a pretty momentous day for us and for firefighters from Płońsk.

Krzysztof Kaliński, the chairman of Chemnaft’s board, visited the firefighters from the State Fire Service in Płońsk to donate a brand new ride-on mower. Having in mind that regular cutting and maintaining 40 acres of green areas around the headquarters is very challenging, especially without the right equipment, we hoped to make their work a little easier.

Chemnaft dla Wojska Polskiego

Oleje Chemnaft w polskiej armii 🎖️

Jaka jest najlepsza rekomendacja dla naszych olejów? Ich wybór do sprzętu używanego przez Wojsko Polskie!

 

Chemnaft for the Polish army 🎖️

What’s the best recommendation for our oils? The fact that they were chosen for the Polish military’s equipment!

Gdynia Baltic Challenge

Jako QUALITIUM TEAM działamy na lądzie i w powietrzu ale w wodzie nas jeszcze nie było. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i ekstremalnego. Wspieramy najlepszych, dlatego jesteśmy sponsorem zawodów pływackich GDYNIA BALTIC CHALLENGE. Serdecznie zapraszamy 25 sierpnia 2018 g.9.00
Data eventu jest nieprzypadkowa i nawiązuje do 1 rocznicy przepłynięcia wpław 100 km na Bałtyku przez organizatora- Sebastiana Karasia.
Więcej informacji na stronie www.gdyniabalticchallenge.pl

Pierwsze pokazy za nami

Pierwsze pokazy lotnicze, w których uczestniczył Maciej Pospieszyński QUALITIUM TEAM i nasza ślicznotka EXTRA 330SC już za nami. Chcecie wiedzieć gdzie będzie mozna ich zobaczyć, wejdzcie na profil QUALITIUM TEAM na FB, gdzie znajdziecie harmonogram pokazów: https://www.facebook.com/qualitiumteam/photos/a.276630822754903.1073741828.238876693196983/490789521339031/?type=3&theater

fot: Piotr Wazny

1 start Pawła Borkowskiego QUALITIUM TEAM w tym sezonie.

Paweł Borkowski jest 5 po 1 rundzie Drift Masters European Championship, która odbyła się 9 czerwca w Płocku.
Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia i video ze startu, zaglądajcie na jego fanpage: https://www.facebook.com/drift.borkowski/ 
fot:Kryspin Damian Ślipiec

Wystawa „Cztery pokoje z obrazami” autorstwa Marcina Kozłowskiego

Serdecznie zapraszamy do Galerii Bardzo Białej, której jesteśmy głównym sponsorem, na wystawę „Cztery pokoje z obrazami” autorstwa Marcina Kozłowskiego.
Wernisaż odbył się 26 października 2017 roku, a sama wystawa potrwa do 26 listopada.

„Każdy pokój, czyli sala galerii, to osobna opowieść. Kozłowski prezentuje najnowsze obrazy, znawcom jego twórczości z łatwością przyjdzie odnalezienie wątków z poprzednich ekspozycji, wydaje mi się jednak, że może to być pułapka zastawiona przez artystę. Sugerowałbym unikanie banalnych skojarzeń, owszem spotkamy na tej wystawie kontynuację, ale całość przynosi zaskakujący efekt gęstniejącej atmosfery niepokoju. To, co czyni z Kozłowskiego artystę, to umiejętność budowania nastroju za pomocą wydawałoby się prostych środków formalnych. To prostota najwyższej próby, lapidarność i precyzja poety opowiadającego historie perwersyjnie intrygujące.”.

prof. ASP Tomasz Milanowski
kurator Galerii Bardzo Białej

Po więcej informacji zapraszamy na www.galeriabardzobiala.pl i na facebooku

IV Zakończenie Sezonu Motocyklowego Częstochowa 2017

1 października 2017 mieliśmy przyjemność być sponsorem charytatywnej imprezy organizowanej przy okazji IV zakończenia sezonu motocyklowego. Podczas imprezy była prowadzona zbiórka pieniędzy na kolonie dla polskich dzieci z Białorusi. Gwiazdą wieczoru był zespół Poparzeni Kawą 3. Impreza po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do Częstochowy zjechała rekordowa liczba motocyklistów z całej Polski.

Obszerna relacja z imprezy, dostępna również na facebook’u.

Debiut Bestii podczas pikniku “Lotnicze Depułtycze”

Lotnicze Depułtycze dobiegły końca, a organizatorzy mają czym się szczycić. Piękna pogoda, świetna atmosfera, a także największe gwiazdy biorące udział w pokazach stworzyły klimat znany z poprzedniej edycji.
Podczas pikniku zadebiutowała nasza Bestia – Extra 330 SC. Maciej Pospieszyński po raz kolejny pokazał “na co go stać” ;)
Continue reading

Extra 330 już w powietrzu!

Mamy to! Po długiej batalii udało nam się zdobyć komplet wymaganych dokumentów, aby otrzymać pozwolenie na wykonanie próbnych lotów.
We wtorek Maciej Pospieszyński odbył pierwszy lot w którym przebazował samolot z lotniska w  Modlinie na lotnisko w Babicach.
Nasza Bestia na miejscu została powitana i ochrzczona szampanem.

Continue reading

Extra prawie gotowa!

Ogromna moc, błyszczący lakier i niesamowity wydech. Tak w kilku słowach można opisać Extrę 330sc. Świeżo złożona i odpalona czeka na dopełnienie formalności i pierwsze przeloty.
Podczas ostatnich prac, hangar z naszym samolotem odwiedził Krystian Walczak z Redbull. Co z tego wynikło?
Przeczytajcie sami! Continue reading

Extra 330 SC już w Modlinie

W poniedziałek do Modlina przyjechała w kontenerze nowa maszyna Maćka Pospieszyńskiego.

Extra 330 SC – to aktualnie jeden z najmocniejszych i najlepszych samolotów akrobacyjnych w Polsce! Oprócz wzmocnionego silnika, charakteru maszynie nadaje: rasowy, sportowy wydech. Aktualnie czekamy na złożenie i zarejestrowanie Extry. Continue reading

Gramy z WOŚP!

To już 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tegoroczna edycja wspiera ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych. Lubimy wspierać szczytne cele, dlatego zdecydowaliśmy się przekazać na aukcje charytatywne Orkiestry, vouchery na niesamowite emocje! Continue reading

Wigilia firmowa

16 Grudnia w Salt House przy ulicy Solec 63 odbyła się nasza firmowa wigilia. Przy suto zastawionych stołach zasiedli Prezesi spółek wraz z pracownikami. Był to czas składania życzeń, podsumowań roku 2016 oraz premiery nowego filmu “O dwóch takich …” – przedstawiającego jak pomagamy spełniać marzenia naszym sportowcom Maćkowi Pospieszyńskiemu i Pawłowi Borkowskiemu. Continue reading

Kolejne odcinki programu Na Osi

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnych odcinków sponsorowanego przez naszą firmę programu NA OSI

Odcinek 691 z dnia 12.11.2016 (http://naosi.pl/na-osi-691-z-dnia-12-11-2016/) w którym zobaczymy:

Wesołych Świąt!

Ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia,
oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym 2017 Roku.

życzy zespół Chemnaft

Praca szuka człowieka!

Interesujesz się sportami motorowymi i posiadasz umiejętności organizacyjne?
Jesteś wolny od „wyścigu szczurów”?
Szukamy fajnego, zorganizowanego i dyspozycyjnego człowieka do pracy przy eventach sportowych razem z naszymi mistrzami!

Continue reading

Nie stoimy w miejscu! – Zmiany na kolejny sezon

„Kiedy stoisz w miejscu, cofasz się”, dlatego idziemy do przodu! 

Kolejny sezon mocno wpłynie na naszych sportowców. Oprócz budowy profesjonalnego teamu zadbamy o maszyny zawodników. Część planów można znaleźć na naszej stronie, a część została prawie zrealizowana. Ale zmiany to nie tylko struktura i maszyny, to też ludzie… W związku z tym znaleźliśmy „trzeciego muszkietera” do naszej drużyny. Continue reading

Kolejne odcinki programu NA OSI

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnych odcinków sponsorowanego przez naszą firmę programu NA OSI

Odcinek 686 z dnia 8.10.2016 (http://naosi.pl/na-osi-686-z-dnia-8-10-2016/) w którym zobaczymy:

 • Scania kontra emisje spalin
 • Iveco plus zestaw
 • Opole razem z NATO,

Continue reading

Maciej Pospieszyński w fabryce EXTRY

4 Listopad to ważny dzień dla firmy i Maćka Pospieszyńskiego. Nasz zawodnik był dziś w fabryce samolotów akrobacyjnych „Extra AIRCRAFT” w Hünxe.
Oględziny dotyczyły modelu EXTRA 330SC, jest to jednomiejscowy, niskoskrzydłowy jednopłat oferujący niesamowitą wydajność akrobacji. Continue reading

Wygrana w KTM Enduro Race Extreme

23 października, podczas trwania ostatniej rundy organizowanej przez Warmiński AUTO-MOTO Klub „Lidzbark Warmiński” nasi zawodnicy nie zawiedli. W trakcie przejazdu trasa była bardzo zróżnicowana, warunki dostosowane do klas i świetnie przygotowane tory.

Serdecznie gratulujemy naszemu TEAMOWI za wysokie osiągnięcia w tych zawodach. Continue reading

Qualitium i Chemnaft na targach HaPeS

W dniach 18-20 Października w Centrum Targowym FairExpo SP. z o.o. miały miejsce Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki Sterowania, Napędów i Mechatroniki. Wydarzenie zostało zorganizowane dla profesjonalistów i firm szukających rozwiązań technologicznych.

Targi skupiały się głównie na:

Kończymy sezon Drift Masters GP

W ostatni weekend na stadionie Wisły Płock zakończyliśmy sezon Drift Masters GP. Pomimo słabej słabej pogody zawodnicy nie dawali nam marznąć. Od porannych treningów do wieczornych zawodów drifterzy rozgrzewali tor do czerwoności. Dla naszego zawodnika – Pawła Borkowskiego była to dosyć pechowa runda. Podczas pierwszego dnia skasował Diablicę, jednak nie przeszkodziło mu to w kontynuacji zawodów drugim samochodem – Bestią. Continue reading

Otwarcie wystawy Wierzę w…

Serdecznie zapraszamy do Galerii Bardzo Białej 29 października o godzinie 19 na otwarcie wystawy “Wierzę w…” . Wystawa będzie otwarta do 29 listopada. Jest ona w całości przeznaczona dla widzów dorosłych. Zawiera treści społecznie uznane za kontrowersyjne. Może wzbudzać silne emocje.

Wierzę w:

Zakreśl poprawna odpowiedź: Continue reading

Qualitium na Targach Paliwowych we Wrocławiu

W dniach 5-6 października 2016 r. Wrocławską Halę Stulecia odwiedziło ponad 2 tysiące osób. Wszystko za sprawą II edycji Międzynarodowych Targów Paliwowych Stacja i Biznes Przyszłości. Wydarzenie skupiło się przede wszystkim na właścicielach stacji paliw. Pojawiło się wiele firm oferujących gastronomię, wyposażenie wnętrz, oświetlenie czy środki czystości.
Przed halą stulecia można było zobaczyć nowe technologie w zakresie tworzenia myjni bezdotykowych.Na targach prowadzonych było również wiele szkoleń dotyczących otwarcia i prowadzenia stacji paliw. Continue reading

Zakończenie sezonu KTM Kids Team

W trakcie ostatnich Mistrzostw strefy północnej w Motocrossie w Kwidzyniu odbyła się ostatnia runda tego okręgu. Nasz zawodnik Mateusz Szafrański ścigał się z najlepszymi i obronił czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

W pierwszy weekend października obyła się ostatnia runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Giżycku.  Nasi zawodnicy pokazali się z najlepszej strony zdobywając wysokie pozycje. W klasie MX65 1 miejsce zajął Jakub Kowalski, a na piątym wylądował Max Wołek. Continue reading

Zwycięstwo 7 rundy Drift Masters Grand Prix w Rydze!!

Weekend na torze w Rydze podczas 7 i 8 rundy Drift Masters GP przebiegł pomyślnie dla naszego driftera Pawła Borkowskiego.

Podczas pierwszego dnia zawodów Paweł pokonując Piotra Więcka, a finalnie Jamesa Deana z teamu BudMat wygrał 7 rundę.

Podczas 8 rundy Drift Master GP, pomimo zakończenia kwalifikacji na trzecim miejscu Paweł nie stanął na podium. Przy wejściu do TOP 4 auto zostało mocno uszkodzone po uderzeniu z dużą prędkością w betonowe separatory i trzecie miejsce zostało oddane Jamesowi Deanowi.

Mamy nadzieję, że tydzień wystarczy mechanikom na naprawę „Diablicy” i Paweł wystartuje w 9 i 10 rundzie Drift Masters GP w Gdańsku.

 

 

Otwarcie wystawy Hard Rock vs. Romantic Boys w Galerii Bardzo Białej

Serdecznie zapraszam do Galerii Bardzo Białej na otwarcie wystawy Hard Rock & Romantic Boys która odbędzie się 17 września (sobota) o godzinei 19:00.

Wystawa jest spotkaniem dziewięciu artystów, dziewięciu mężczyzn wspólnie opowiadających nieprzystojną, różnorodną i wielowątkową historię o miłości, wokół miłości, w miłości. Zwłaszcza tej erotycznej.

To swoista próba odpowiedzenia na pytanie, kiedy i w jakim celu narodził się obraz mężczyzny nieodczuwającego, twardego, pozbawionego emocji kierowanego jedynie biologicznym popędem, obrazu tak mocno scalonego z ich wizerunkiem w XXI wieku. Czy naprawdę sposób odczuwania emocji jest tak bardzo uzależniony od płci? Czy miłość naprawdę stała się domeną kobiet? Continue reading

Kolejne odcinki programu NA OSI

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnych odcinków sponsorowanego przez naszą firmę programu NA OSI

Odcinek  677 z dnia 6.08.2016 (http://naosi.pl/na-osi-677-z-dnia-6-08-2016/ )w którym zobaczymy:

 • Bartek i jego Freightliner na osi
 • Kamery Drabpol także w WORD
 • Iveco Eurocargo z zestawem
 • Szkolenia Rozliczenia Wdrożenia
 • Militaria w wersji mini
 • Kielecki akcent
 • Nowy prezes DAFa
 • oraz o tym co minęło, a co wydarzy się ponownie.

Odcinek 678 z dnia 13.08.2016 (http://naosi.pl/na-osi-678-z-dnia-13-08-2016/ ) w którym zobaczymy: Continue reading

Relacja z Qualitium Master Truck 2016 w miesięczniku e-Route.pl

“Chemnaft niezwykle profesjonalnie podszedł też do samego zlotu, oddając do dyspozycji zwiedzających najładniejsze stoisko imprezy” – tak o nas piszą w e-Route.pl

Serdecznie zachęcamy do przeczytania relacji z Qualitium Master Truck 2016 w miesięczniku e-Route Pojazdy Użytkowe dostępnym na stronie http://e-route.pl/2016/wrzesien/#/23

Elektroniczny miesięcznik e-Route Pojazdy Użytkowe powstał specjalnie dla miłośników szybkiej i ciekawie podanej informacji na temat rynku pojazdów użytkowych i wszystkiego co z nią związane.

Na ponad 80 stronach co 30 dni przedstawiane są najciekawsze informacje z rynku, prezentacje pojazdów ciężarowych i naczep, jak również analizy rynku transportowego oraz rynku części zamiennych.

 

 

V runda Driftingowych Mistrzostw Polski – Kielce

Weekend 27-28 sierpnia w Kielcach był bardzo gorący nie tylko pod względem temperatury powietrza!

Nasz sportowiec – Paweł Borkowski brał udział w V rundzie Drifingowych Mistrzostw Polski na torze „Kielce”,  gdzie zajął 1 miejsce w kwalifikacjach i wywalczył puchar w klasyfikacjach klasy PRO oraz puchar za najlepszy pojedynek V rundy Driftingowych Mistrzostw Polski klasy PRO. Continue reading

“Na OSI” – program sponsorowany przez Qualitium Motor Oil

Zapraszamy do obejrzenia odcinków programu Na Osi, sponsorowanych przez Qualitium Motor Oil.

Odcinek 673 z dnia 9.07.2016 (http://naosi.pl/na-osi-673-z-dnia-9-07-2016/ ) w którym zobaczymy:

– Drugie oblicze konferencji w Krzyżowej.
– Motoserce w Pszczynie.
– Henschel i Scania na targach BAUMA.
– Wielofunkcyjne BlackVue testowane przez Iveco.

Odcinek 674 z dnia 16.07.2016 (http://naosi.pl/na-osi-674-z-dnia-16-07-2016/) w którym zobaczymy: Continue reading

Paweł Borkowski – kolejna runda – kolejne podium!

Kolejna odsłona największej imprezy drift w Europie Drift Masters Grand Prix. Tym razem kierowcy rywalizowali w Nadarzynie koło Warszawy i po raz kolejny nasz zawodnik Paweł Borkowski zakończył zawody na podium!! Paweł miał pewne problemy techniczne z autem w fazie kwalifikacji. Bezbłędnie przejechał je swoim autem treningowy, aby w tym czasie niezastąpieni mechanicy mogli naprawić usterki w Diablicy. Dzięki całemu teamowi mogli dojechać z pełną mocą silnika do 3 miejsca na podium.

Aerofestival

Poznański Aerofestival to prawdziwa perełka wśród tegorocznych imprez samolotowych!

Od samego rana powietrze przeszywał warkot maszyn, które serwowały widzom ekstremalne doznania. Podniebne akrobacje najlepszych pilotów z całego świata, to nie lada kąsek nie tylko dla fanów latających wehikułów, ale dla każdego, kto jest spragniony niezwykłego widowiska. Jednak nie przez całą imprezę oczy widzów skierowane były w niebo.

W strefie VIP pojawiła się bestia, co skrzydeł nie ma, ale mocą silnika przewyższała nie jedną z podniebnych ślicznotek. Ford Mustang GT 5.0 QUALITIUM. Budził zainteresowanie zarówno widzów jak i gwiazd tego wydarzenia! Piloci i ich fani z nieukrywaną ekscytacją robili sobie zdjęcia z naszą motoryzacyjną ślicznotką.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Continue reading

Paweł Borkowski – czwarta runda – pierwsze miejsce!

Drift to jeden z najbardziej widowiskowych sportów samochodowych. Jego początki miały miejsce w Japonii, gdzie pierwsi kierowcy konkurowali w jeździe „bokiem” w kontrolowanym poślizgu. Sport ten szybko stał się popularny na całym świecie. Zaczęto rozgrywać profesjonalne i niesamowicie widowiskowe zawody.

Jedną z największych imprez tego typu w Europie jest Drift Masters Grand Prix, podczas której najlepsi kierowcy stają ze sobą w szranki wykonując piekielnie ekstremalne pokazy umiejętności.Nie ma tu miejsca na słabość, liczy się szybkość, styl i precyzja.Cechy te z  pewnością można odnaleźć w jeździe Pawła Borkowskiego, który w 4 rundzie rozgrywanej w Płocku pokonał Jerzego Teclawa w TOP16, Jamesa Dean’a TOP 8 oraz Piotra Wiecka TOP4 i tym samy stanął na najwyższym podium!

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy wspierać najlepszych!

 

CHEMNAFT I REDBULL

Zabawa dla dzieci? Niekoniecznie. Większość modelarzy, którzy osiągają sukcesy w zawodach to dorośli faceci. Czy modele buduje się z tęsknoty za lataniem? Na pewno, choć nie można powiedzieć, żeby jemu brakowało chwil spędzonych w powietrzu. Maciek Pospieszyński, mistrz świata w akrobacji szybowcowej, który niedawno zakwalifikował się na mistrzostwa świata w akrobacji samolotowej, kilka razy w miesiącu odwiedza Krzyśka Kiljana – znanego w środowisku właściciela i pilota modeli samolotów holujących na zawodach zbudowanych w skali szybowców…

fot: Krystian Walczak

Zapowiedź sezonu

Sezon 2016 zapowiada się naprawdę soczyście!

Pokazał, że szybownictwo nie ma przed nim żadnych tajemnic. Dwukrotne Mistrzostwo Świata i ogromna ilość zdobytych tytułów świadczą o tym, że nic co ekstremalne i zjawiskowe nie jest mu obce. W tym sezonie nowe wyzwanie. Będziemy mogli się przekonać, co wychodzi z połączenia najlepszego samolotu akrobacyjnego na świecie – Extry 330SC oraz jednego z najbardziej utytułowanych pilotów na świecie.
Zobaczcie, jak ten sezon zapowiada sam sprawca całego zamieszania – Maciej Pospieszyński :)
Continue reading

Puchar Polski Motocross

Pierwszy maja to dzień ustawowo wolny od pracy, jednak chłopaków z MX KOWALSKI KIDS TEAM jak widać ustawa nie obejmuje ;) Tak to jest kiedy praca jest jednocześnie wielką pasją! :) Pierwszego maja w Lidzbarku Warmińskim, odbyła się jedna z ważniejszych imprez w kalendarzu motocrossowym – Puchar Polski.

Wspierany przez nas team, miał okazję nie tylko pokazać co potrafi zdziałać na torze, ale także zaprezentować szerszej publiczności sprzęt oraz sponsorów. Obok pomarańczowego namiotu KTM stanął Ford Mustang GT w barwach marki Chemnaft, QUALITIUM oraz Delta Gas. Motoryzacyjna “bestia” mustang oraz zawodnicy przykuwali uwagę kibiców i zwiedzających, zaciekawionych połączeniem młodości z siłą i potęgą maszyn.

Na koniec najlepsze…

… mamy zaszczyt pogratulować niezwykłego osiągnięcia Mikołajowi Białeckiemu, który w klasie MX65 dwa razy wywalczył trzecią pozycję, co dało mu pewne miejsce na podium w walce o Puchar Polski!

Międzynarodowy Zlot Tuningowanych Pojazdów Ciężarowych

Wszyscy zgłodniali prawdziwego show motoryzacyjnego szykujcie się na ekstremalne emocje!
QUALITIUM głównym sponsorem tytularnym XII Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Track!

W trzeci weekend września wasze serca będą podbijać odpicowane tracki zjeżdżające tłumnie do Polskiej Nowej Wsi. W tym roku zapowiada się jeszcze gorętsze widowisko, ponieważ pojawi się wiele potworów z zagranicy chcących zdobyć uznanie polskiej publiczności.

A teraz czas na prawdziwie niszczącego newsa! Na zlocie zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Unimoto Drag Racing – Wyścigi Szatańskich Rydwanów!!

Takiego wydarzenia nie można przegapić!
Zapraszamy!

Pokazy w Lesznie

Już 18 czerwca rozpocznie się Jubileuszowa Edycja Pikniku w Lesznie. Jak zawsze mogą Państwo spodziewać się ekstremalnych emocji i pięknych pokazów lotniczych. Tym bardziej, że i tym razem na niebie zagości nasz Mistrz Maciej Pospieszyński. Zapraszamy!
Continue reading

Chemnaft oraz Qualitium sponsorem Balu Motoryzacyjnego

23 kwietnia swoje święto obchodzili drogowcy i transportowcy. Z tej okazji w Chróścinie koło Opola w nowo otwartym studio telewizyjnym, odbył się I Bal Transportowca, organizowany przez redakcję programu “Na Osi”, podczas którego zaprezentowano nową markę olejów dla motoryzacji: QUALITIUM.

Chemnaft staje się marką

W związku z dynamicznym rozwojem firmy Chemnaft, potwierdzonym prestiżową nagrodą: “Gazela Biznesu 2015”, nazwa i znak “Chemnaft” staje się niezależną od spółki marką, a tym samym firma, która do tej pory działała pod marką Chemnaft, zmienia nazwę na: Zakład produkcyjny baboszewo. Od dnia dzisiejszego Chemnaft to marka posiadająca gamę autorskich produktów oraz projektów, niezależna od firmy o nazwie: Zakład produkcyjny baboszewo.

Srebro dla Mateusza

Sezon 2016 rozpoczęty pucharem!
Mateusz Szafrański na starcie pokazał, że jest w stanie sporo namieszać w polskim motocrossie.

KTM Wojciechowicz Enduro Race Extreme, impreza rozpoczynająca nowy sezon off-roadowców, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. O punkty podczas tego wydarzenia walczyły już setki amatorów, a także sporo profesjonalnych riderów. W tegorocznej edycji nasz młody sportowiec wywalczył drugie miejsce, pokazując tym samym, że jest świetnie przygotowany do sezonu 2016. Jako Chemnaft mocno wspieramy Mateusza i gratulujemy pierwszego z licznych sukcesów tego sezonu!

Gazela Biznesu dla Chemnaft

Z dumą informujemy, że otrzymaliśmy prestiżową nagrodę “Gazela Biznesu 2015”. To zaszczyt znaleźć na liście prestiżowego rankingu, który już przez 15 lat typuje najdynamiczniej rozwijające się firmy. Co roku jest on sporządzany przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland. Dziękujemy za docenienie starań firmy Chemnaft jako realnej konkurencji dla największych marek z branży.

Chemnaft na WELCONOMY

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z XXIII edycji Welconomy, które odbyło się 7-8 marca w Toruniu. Welconomy Forum co roku ściąga biznesmenów, ekonomistów, przedsiębiorców i polityków z całego kraju. Cieszymy się, że jako Chemnaft mogliśmy czynnie uczestniczyć w panelu “Branding kraju i regionu. Polska i kujawsko-pomorskie – diagnoza teraźniejszości”. Mamy nadzieję, że te kilka zdjęć odda po części wspaniałą atmosferę jaka panowała podczas tegorocznej edycji.

fot: WSB
Continue reading

Welconomy in Toruń

Miło nam poinformować, że będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w jednym z największych wydarzeń biznesowych w Polsce. Welconomy, które odbędzie się w Toruniu 07- 08.03.2016r. przyciąga sporą rzeszę ekspertów, biznesmenów, polityków, specjalistów w dziedzinie ekonomii czy też rozwoju gospodarczego. Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa w panelu z naszym udziałem:

Continue reading

Zawody w Dubaju – film

Zapraszamy do obejrzenia filmu stworzonego przez Krzysztofa Niewiadomskiego. Będą Państwo mogli oderwać się od codzienności i poczuć to, co czują ludzie spełniający swój sen o lataniu. Zapraszamy na pięć i pół minuty niesamowitej podróży pełnej przepięknych widoków i mocnych emocji. W filmie wystąpił między innymi Maciej Pospieszyński, wspierany przez firmę Chemnaft, który po raz kolejny zachwyca akrobacją szybowcową!

Continue reading

Wigilia firmowa

18 grudnia odbyła się nasza Wigilia firmowa. Przy wspólnym stole zasiedli prezesi spółki wraz z pracownikami. Przy tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem dziękowali sobie za dotychczasową współpracę i życzyli kolejnych sukcesów. Trzeba przyznać, ze Solec63 Prestige zadbał o podniebienia gości znakomitym jedzeniem i napojami. Po spożyciu wigilijnych dań goście udali się do sali klubowej, gdzie mogli oddać się tańcom i wspólnej zabawie przy muzyce. Około godziny 18:00 gości odwiedził Święty Mikołaj z worem prezentów. Zabawa trwała do późnego wieczoru. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i życzymy spokojnych i radosnych świąt.

Continue reading

Srebrny medal dla Macieja

Mistrz świata w akrobacji szybowcowej , Maciek Pospieszyński został zaproszony do udziału w World Air Games w Dubaju. Pilotowanie w tak niecodziennym krajobrazie nie zdarza się często i zapiera dech w piersiach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, na których mogą Państwo oglądnąć niezwykłe widoki jakie nasz Mistrz miał przyjemność oglądać z kabiny swojego szybowca. Maciej wrócił do nas z jednym srebrnym medalem za konkurencję dowolną, czego z całego serca mu gratulujemy :)

Continue reading

Red Bull o Mistrzu

Mistrz świata w akrobacji szybowcowej z 2012 i 2014 roku, Maciek Pospieszyński został zaproszony do udziału w lotniczych igrzyskach, które odbyły się w Dubaju. W World Air Games miał okazję startować w niecodziennym dla zawodów lotniczych krajobrazie, a także w kilku ciekawych dla kibiców konkurencjach, takich jak na przykład freestyle pod muzykę, z którego film możecie zobaczyć poniżej. Oprócz niesamowitej scenerii, ciekawego lądowiska i samego mistrza w akcji, na klipie z kabiny można zobaczyć, co rysuje się na jego twarzy, kiedy robi to, co kocha najbardziej – wykręca beczki, robi obroty i kolorowym dymem maluje na niebie ulotne abstrakcje. Continue reading

Mistrzowie Błękitu

“Mistrzowie Błękitu”  to seria 22 wywiadów z najlepszymi polskimi sportowcami, realizowana i produkowana przez Air Sports Promotion. Półgodzinne wywiady będą emitowane od 2 stycznia 2016 roku, w każdą sobotę z premierową emisją o godzinie 20:00: na profilu Błękitne Skrzydła na Facebooku oraz na stronie airsportspromotion.com i innych portalach zaprzyjaźnionych.

World Air Games w Dubaju

Z dumą informujemy, że nasz Mistrz – Maciej Pospieszyński został zaproszony na tegoroczne World Air Games. Jest to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie multi-dyscyplinarnych sportów lotniczych promujące tylko najlepszych sportowców w tej dziedzinie, rozgrywane raz na 4 lata.

World Air Games 2015 odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Dubaju i są organizowane przez Emirates Aerosports Federation pod patronatem Korony Księcia Dubaju. Całe wydarzenie będzie miało miejsce od 1 do 12 grudnia 2015.

Chemnaft sponsorem Gali VIP

W sobotni wieczór 17 października w eleganckich wnętrzach warszawskiego hotelu Sheraton najlepsi z najlepszych w swojej dziedzinie odebrali statuetki przyznane przez “Magazyn VIP” podczas 3. Gali VIP. Goście doskonale bawili się przy utworach w wykonaniu Wojciecha Ezzata, Pauliny Szarek i Roberta Janowskiego. W gronie laureatów znaleźli się zarówno przedsiębiorcy i menadżerowie w ochronie zdrowia, jak i najaktywniejsi samorządowcy, którzy zmieniają warunki życia lokalnych społeczności oraz wizerunek polskich regionów, a także znani przedstawiciele życia publicznego, którzy cieszą się sympatią i zasługują na uznanie, udowadniając swym dorobkiem, że mamy być z czego dumni.

Chemnaft w TVP

Wystawa fotograficzna Jakuba Sagana pt. “Podniebności” to wydarzenie przyciągające nie tylko sympatyków fotografii lotniczej ale również osoby związane zawodowo z lotnictwem. Maciej Pospieszyński mistrz świata akrobacji szybowcowej w kategorii Unlimited odwiedził “Podniebności” wraz ze swoją rodziną. Oczywiście zauważyła to ekipa TVP ;) Continue reading

20 – lecie Euro – Park

Po raz kolejny na Mieleckim niebie zaprezentował się nasz sportowiec, Maciej Pospieszyński. Pokazy z okazji 20-lecia utworzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Tym razem, widzowie to wymagający na co dzień właściciele firm oraz przedstawiciele środowiska politycznego. Zdziwieniu nie było końca, kiedy to okazało się, że Maciej lata… bez silnika!

Continue reading

Pokazy w Mielcu

Podkarpackie Pokazy Lotnicze, które odbywały się od 12-13 września w Mielcu, zakończyły się stuprocentowym sukcesem. Na niebie zaprezentowało się mnóstwo wspaniałych pilotów i maszyn. Na Mieleckim błękicie można było podziwiać lot Macieja Pospieszyńskiego, który pokazał, że nie bez powodu nosi tytuł Dwukrotnego Mistrza Świata w Akrobacji Szybowcowej. Zjawiskowe akrobacje, które wykonywał, zapierały dech w piersiach u obserwatorów.

Continue reading

Mistrzostwa Balonowe

Otrzymaliśmy tytuł Brązowego Sponsora 31. Balonowych Mistrzostw Polski, które odbywały się 5-9 sierpnia w Nałęczowie. Niezwykle barwne wydarzenie,które zachwyciło przybyłych gości. Oprócz sportowych przelotów balonowych, uczestnicy mogli nacieszyć oko skokami spadochronowymi, koncertami muzycznymi i ogromem lokalnych produktów, które można było zakupić na zorganizowanym z tej okazji Kiermaszu. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego niezwykle pozytywnego wydarzenia i dziękujemy za wyróżnienie działań sponsoringowych marki Chemnaft.

Continue reading

Maciek Pospieszyński w obiektywach fanów

Marka Red Bull znana jest ze współpracy z największymi gwiazdami sportów ekstremalnych. Po raz kolejny ich uwagę przykuł Mistrz Świata w Akrobacji Szybowcowej Maciej Pospieszyński. Tym razem nie skupiono się na niezwykłych akrobacjach Maćka, a na tym, co dostają fani za pomocą mediów. Czyli zdjęcia i filmiki, robione nie tylko przez profesjonalistów, ale też przez samego pilota i jego fanów. Zapraszamy do Ciekawej lektury.

https://www.redbull.com/pl/pl/stories/1331749039881/maciej-pospieszynski-szybowce-video

fot: Krystian Walczak

Wywiad z Maciejem

Polska to światowa potęga w akrobacji szybowcowej, ale głośniej o niej na świecie niż w kraju. Pokazy pomagają ją popularyzować i zarażać widzów pasją – mówi dla serwisu Polska.pl Maciej Pospieszyński, dwukrotny Mistrz Świata w akrobacji szybowcowej, jedna z gwiazd Air Show w Radomiu, który potrwa od 22 do 23 sierpnia.

Wywiad pod adresem: http://polska.pl/turystyka/aktywny-wypoczynek/polska-szybowcowa-potega/

Mistrzostwa Świata w Czechach

Od 5 sierpnia  w czeskich Zbraslavicach trwają Mistrzostwa Świata w akrobacji szybowcowej. Temperatury dają się we znaki – 42 stopnie w cieniu. Do tego silna termika, która powoduje, że jedni piloci latają w sprzyjających warunkach na silnym noszeniu, a inni w dużo trudniejszych duszeniach. Trzymajcie kciuki za naszego Mistrza!

Continue reading

Pierwsze sukcesy

W zakończonych właśnie Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w klasie MX 65 (wiek 8-12 lat), nasz młody sportowiec Mateusz Szafrański, w obu konkurencjach zajął II miejsce. To pierwsze kroki w kierunku wyczekiwanego przez każdego sportowca – złotego medalu. Zapraszam do galerii zdjęć z zawodów:

Continue reading

Kolejny medal

W zakończonych właśnie międzynarodowych mistrzostwach w akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited, Maciej Pospieszyński po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych, zajmując 1 miejsce. Gratulujemy!

Pokazy Leszno

 

W zeszły weekend odbyły się pokazy w Lesznie oraz Legnicy na których mogliśmy podziwiać podniebne "fokołki" naszego Mistrza Macieja Pospieszyńskiego. Zapraszamy do galeri zdjęć.

Continue reading

Chemnaft Rybnik

W miniony weekend na rybnickim niebie zaprezentował się nasz sportowiec Maciej Pospieszyński. Po raz kolejny zachwycił publiczność niezwykłym pokazem. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz wideo.

Continue reading

Wywiad Red Bull

Wczoraj nagrywaliśmy wywiad dla firmy Red Bull. Nasz Mistrz opowiedział o Mistrzostwach Anglii oraz o planach na rozpoczęty już sezon. Zapraszamy do lektury: www.redbull.com

fot: Krystian Walczak

Gratulujemy

Walne zgromadzenie Aeroklubu Warszawskiego nadało godność członka honorowego naszemu zawodnikowi – Maciejowi Pospieszyńskiemu, za szczególne zasługi dla rozwoju lotnica i sportów lotniczych.

Nowa wystawa – “ta – da faux pas”

Ta da  faux pas to symbol spójności w niespójności. To mrugnięcie oka do procesu twórczego, aktu projektowania i do samego dzieła. Artystki zaprezentują prace ukazujące przenikanie się różnych dziedzin sztuki, od malarstwa poprzez przestrzenny kolaż i modę. Zachowują równowagę między abstrakcją a rzeczywistością, rozpadem a rozedrganiem. W ich twórczości materia jest swobodna, różnorodna i stopniowo zaczyna ulegać porządkowaniu, a przestrzenność koloru i nastrój posiadają dla nich znaczenie pierwszorzędne. Artystki dążą do wyrażenia siebie w świecie tajemniczych ogrodów, poezji i emocji.

Continue reading

Odwiedziny w Sanoku

W najbliższy piątek (24 kwietnia) Gimnazjum nr 1 odwiedzi pan Maciej Pospieszalski jeden z najbardziej utytułowanych na świecie pilotów akrobacyjnych. Człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (w ciągu ostatnich 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy). Spotkanie odbędzie się o 9.00 na sali gimnastycznej.

Czytaj więcej:
http://www.isanok.pl/aktualnosc/id15493,mistrz-odwiedzi-sanockie-gimnazjum
 

Pierwsze złoto

Pierwszy w tym roku złoty medal powędrował do rąk naszego sportowca – Macieja Pospieszyńskiego. W miniony weekend w London Gliding Club odbyły się zawody w akrobacji szybowcowej “Dan Smith Trophy”, gdzie Maciej po raz kolejny okazał się najlepszy. Gratulujemy!

https://www.aerobatics.org.uk/contest/result/44

Z wizytą w Anglii

Nasz sportowiec, Maciej Pospieszyński pojawi się na Memoriale Dana Smitha wraz z "barawami" Chemnaft na specjalne zaproszenie Alana Cassidiego, prezesa British Aereobatic Association. Wydarzenie odbędzie się 4-5 kwietnia 2015 roku. Obecność Macieja nie tylko uświetni to wydarzenie, ale też będzie natchnieniem dla młodego pokolenia pilotów.

Wspieramy młode talenty

"W dniu 11.03.2015 roku podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze sponsorem. Od dnia woczrajszego moim głównym sponsorem w sezonie 2015 jest lider w branży olejów przemysłowych spółka Chemnaft z Warszawy. Bardzo dziękuje za okazane zaufanie. Jest mi niezmiernie miło reprezentować barwy Chemnaftu." – mówi Mateusz Szafrański, młody, utalentowany sportowiec w barwach Chemnaftu.

Continue reading

Wystawa Maji Kitajewskiej

Jako główny sponsor Galerii Bardzo Białej serdecznie zapraszamy na Wystawę Maji Kitajewskiej “Pod Skórą”.

fot: Bartłomiej Głowacki

Pierwszy trening barwy Chemnaft

Pierwsze kroki w Lidzbarku Warmińskim. Tor bardzo i to bardzo ciężki wymaga żelaznej kondycji i dużej siły. Mateusz Szafrański  – nasz podopieczny po raz pierwszy odbył trening w nowiutkim kombinezonie wymalowanym barwami Chemnaft. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie posłuży w zdobywaniu najwyższych trofeów :)

Continue reading

Podziękowania dla Chemnaft

Dziś otrzymaliśmy podziękowania od Domu dziecka im. Janusza Korczaka w Płońsku, za zorganizowanie aukcji charytatywnej. To dla nas wielka radość i zaszczyt wspomagać instytucje działające na rzecz potrzebujących.

 

Continue reading

Chemnaft spotkanie lotnicze

Maciej Pospieszyński, mistrz świata w akrobacji szybowcowej, rozmawiał w sobotę 21. lutego z mieszkańcami Mielca. To już drugie lotnicze spotkanie organizowane przez Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich. W tym roku sponsorowane przez Chemnaft oraz Aviomet.

Wspieramy Fundację Ludzi Lotnictwa

Podczas 20 Balu Lotników i Polskiej obronności mieliśmy przyjemność przekazać darowiznę w wysokości 10.000 tyś. zł na rzecz Fundacji "Ludzie Lotnictwa". Fundacja zajmuje się między innymi pomocą ludziom po wypadkach lotniczych oraz działaniami zwiększającymi bezpieczeństwo w ruchu lotniczym. Cieszymy się z możliwości wsparcia wspaniałej inicjatywy osób zaangażowanych rozwój Fundacji.

Spotkanie w Mielcu

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich oraz sponsorzy – firma Chemnaft i Aviomet zapraszają na spotkanie z Maciejem Pospieszyńskim, mistrzem świata w akrobacji szybowcowej. Spotkanie będzie miało miejsce w Auli ZOD AGH, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4 w dniu 21 lutego 2015 roku godz. 16:00.Kontakt